Kruszę twaróg i dodaję do niego 2 warzywa. Tę sałatkę śniadaniową robię w 10 minut
Warto każdego dnia znaleźć czas na zjedzenie śniadania. Dzięki temu ma się siłę i energię do pracy. Wiadomo, że rano trudno o nadmiar czasu. Dlatego dobrze jest mieć w głowie kilka pomysłów, na zdrowy i szybki posiłek. Z pewnością jest nim sałatka z twarogu i warzyw. Nie tylko szybko się ją robi, ale też jest pyszna, sycąca i pożywna.
Z jakiego twarogu można zrobić sałatkę?
Na sałatkę najlepiej nadaje się dość zwięzły twaróg, który można pokruszyć. Może to więc być twaróg w kostce czy tzw. klinek. Jednak do sałatki można też użyć twarogu ziarnistego, czyli cottage cheese. Sałatka ma wtedy nieco inną konsystencję, jednak podobny smak i wartość odżywczą.
Jak zrobić sałatkę z twarogu i warzyw?
Przygotowanie tej śniadaniowej sałatki możesz zacząć od pokruszenia twarogu lub od pokrojenia warzyw. Twaróg możesz też lekko rozdrobnić przy pomocy widelca.
Przepis: Sałatka śniadaniowa
Sałatka z twarogu, pomidorów i rzodkiewek
- Kategoria
- Danie główne
- Rodzaj kuchni
- Polska
- Czas przygotowania
- 10 min.
- Liczba porcji
- 1
- Liczba kalorii
- 250
Składniki
- 100 g twarogu
- 2 pomidory (np. czerwony i żółty)
- kilka rzodkiewek
- zielenina, np. koperek, szczypiorek
- sól, pieprz
Sposób przygotowania
- Krojenie warzywPomidory umyj, pokrój w ćwiartki, wytnij stwardniałe kawałki. Pomidory pokrój w cząstki lub w dużą kostkę. Rzodkiewki oczyść, umyj, pokrój w talarki. Zieleninę posiekaj.
- Wykańczanie sałatkiDo pokrojonych warzyw dodaj pokruszony twaróg oraz zieleninę. Całość wymieszaj, dopraw do smaku solą i pieprzem.
Wskazówka: Do sałatki z twarogiem i warzywami warto dodać trochę zieleniny. Może to być posiekany szczypior, ale też listki bazylii czy mięty. Z ich dodatkiem sałatka jest jeszcze bardziej apetyczna i wartościowa.
Z czym warto zjeść sałatkę z twarogu i warzyw?
Dzięki użyciu twarogu sałatka jest bogata w pełnowartościowe białko, a także wapń, fosfor i witaminę D. Warzywa wzbogacają ją w błonnik, beta-karoten i potas. Z całą pewnością w tym śniadaniu brakuje węglowodanów i witamin z grupy B. Dlatego całość warto spożyć z kromką pieczywa. Dobrze by było jak najbardziej wartościowe, a więc np. pełnoziarniste, razowe czy z dodatkiem ziaren. W ten sposób powstanie zdrowy posiłek, który dostarczy nam składników potrzebnych na początek dnia.